Aktualitet

Rama sqaron ligjin e shpifjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 12/11/15 |
b.f

TIRANE- Pas debateve të shumta në media dhe kundërshtimit që po i bëjnë gazetarët por jo vetë edhe politika kthimit të ligjit për shpifjen në Kodin Penal, ka reaguar Kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook ai bën të ditur se ligji për shpifjen nuk parashikon dënimin e gazetarëve por të politikanëve.

“Asnje lidhje me shtypin kriminalizimi i shpifjes! Jo, shpifja duhet te jete veper penale per çdo politikan qe paguhet me taksat e popullit!”, shkruan Kryeministri ne nje postim qe sapo ka bere ne FB.

Ky është reagimi i parë tij për ligjin e debatar, ndërsa gjatë ditës mësohet se Kryeministria do të ketë një deklaratë të plotë për këtë ligj.

 

rama fb ok

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas