Kryesore

Ylli Manjani-Vuçiçit: Njih Kosovën! Kush nuk e njeh, nuk e respekton Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 20/12/21 |
Opi Nion

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka mbajtur fjalën e tij në protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Manjani u shpreh se kush nuk e njeh Kosovën, nuk e njeh dhe nuk e respekton Shqipërinë. Në një thirrje nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, Manjani iu drejtua Vuçiçit duke thënë: Njih Kosovën.

Unë kam një fjalë shumë të thejeshtë për mysafirët. Kush nuk njeh Kosovën nuk e njeh Shqipërinë dhe nuk e respekton Shqipërinë. Ndaj zotëri, nëse do të jesh mik me shqiptarët, njih Kosovën. Përndryshe, të bëftë mirë peshku, e rrugë të mbarë. Ne e kemi me të zotin e shtëpisë, nuk e ka autorizimin për tonë. Siç e ka tradita ne nuk e përmendim bukën. Por ne nuk mund të ulemi krah Serbisë dhe të jemi përballë Kosovës. Po e përsëris unë nuk patriot, unë jam shqiptar dhe kosovar gjithashtu”-tha Manjani./Opinion.al

Pas