Aktualitet

Berisha: Do të hedhim poshtë “Open Balkan” sapo PD të jetë në pushtet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 20/12/21 |
el ida

Nga foltorja e protestës ish-kryeministri Berisha ka kontestuar me forcë nismën e “Open Balkën” duke e konsideruar atë si një marrëveshje që favorizon vetëm Serbinë.

Ai tha, se sapo PD të marr pushtetin të gjitha aktmarrëveshjet e kësaj nisme do të hidhen poshtë.

“Në emrin tuaj dua të deklaroj se Ballkani i Hapur do të hidhet poshte në të gjitha aktmarrëveshjet sapo PD të jetë në pushtet.  Duan ta paraqesin si politikë që e mbështesin SHBA-të, ky është një mashtim. SHBA-të mbështesin bashkëpunimin mes vendeve të barabarta, sovrane dhe jo mes vendeve të panjohura”, tha Berisha./Opinion.al

Pas