Aktualitet

Wizz Air në Tiranë, linja ekonomike nis fluturimet në 15 destinacione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:41 - 30/05/20 |
el ida

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë. Kompania ka deklaruar fluturimet nisjen e fluturimeve nga 1 Korriku me Tiranë – Bruksel.

Tre avionë do të nisen drejt 15 destinacioneve nga aeroporti Nënë Tereza, deklaroi kompania.

Kjo linjë do të lidhë Tiranën me Austrinë, Belgjikën, Gjermaninë, Greqinë, Italinë, Mbretërinë e Bashkuar, Hungarinë, Francën, Holandën dhe Cekinë.

Po ashtu baza të reja do të hapen në Milano, Qipro, dhe Ukrainë./Opinion.al

Pas