Bota

Vritet një ushtar gjatë shkëmbimit të zjarrit në një kazermë në AustriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 06/01/23 |
Opi Nion

Një ushtar është vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në një kazermë në një bazë ajrore në qytetin austriak të Viner Neustad, tha zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes.

“Në bazën ajrore në Viner Neustad, ushtari që ishte duke bërë roje u vra dhe një tjetër ushtar u plagos gjatë një shkëmbimi të shkurtër zjarri para orës 07:00 të ditës së sotme”, tha zëdhënësi i Ministrisë austriake të Mbrojtjes, Michael Bauer.

Agjencia austriake e lajmeve APA, raportoi se ushtari ishte duke bërë roje dhe hapi zjarr gjatë një argumenti.

Sipas kësaj agjencie, ai më pas u qëllua nga një oficer ushtarak me gradë më të lartë.

Pas