Bota

Vriten 9 civilë në Ukrainë nga sulmet ruseBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 06/01/23 |
Opi Nion

Zyrtarët në Ukrainë raportojnë se 9 civilë janë vrarë nga sulmet ruse, mes viktimave dhe një familje.

Mësohet se prindërit dhe djali i tyre 12-vjeç kanë humbur jetën nga sulmet në qytetin e Beryslav në Kherson.

Gjithashtu 6 persona u vranë në Kherson, një në Donetsk dhe dy në Zaporizhzhia, sipas administratave ushtarake rajonale të Ukrainës.

Pas