Sport

Humb jetën ish-futbollisti italian, Gianluca VialliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 06/01/23 |
Opi Nion

Ish-futbollisti i kombëtares së Italisë dhe Juventusit, Gianluca Vialli ka vdekur në moshën 58 vjeçare. Njeriu i shumë sukseseve ndodhej në Londër ku po kurohej në një klinikë për kancerin pankreatik.

Deri në dhjetor ai ishte ndihmës i Roberto Mançinit te Italia ndërsa në nëntor ishte edhe në Shqipëri kur u luajt ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë.

Pas