Kronikë

Grabitja e të moshuarës në Maliq: Nxori thikën dhe më godiste me shkelmaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 06/01/23 |
Opi Nion

E moshuara që u grabit me dhunë në banesën e saj në Pirg, nga persona ende të paidentifikuar nga policia, ka treguar momentet e tmerrit.

67-vjeçarja Luljeta Hoxha kujton: “Deri në orën 10 pa 20 isha zgjuar, rashë të flija dhe ikën dritat. U hap porta, unë isha shtrirë, erdhi një trup i gjatë dhe m’u hodh sipër. Lekët, më tha, se të vrava! I thoja se nuk kam lekë, vetëm pensionin. Lekët, më tha përsëri, se të vrava. Më lidhi duart dhe gojën me një leckë dhe litar, dhe më godiste. Më mori zvarrë nga dhoma tjetër, e më kërkonte përsëri lekë. Nxori thikën dhe më godiste me shkelma”.

“Lekët i kisha kursime sepse kisha shitur tokat. Mendoja të kisha lekët për t’u pleqëruar e varrosur. 10 000 euro m’i mori. Në divan i kisha fshehur, aty ku flija. I gjeti vetë. Policia erdhi pasi u përmenda. Kam dhimbje të mëdha. Shkova te komshinjtë, kërkova ndihmë. Isha e goditur dhe me enjtje. Lajmëroi policinë komshia, më pyetën dhe u tregova. Më mori policia dhe më solli pa ndjenja në spital”, shtoi e moshuara.

67-vjeçarja nuk e ka idenë se kush mund ta ketë kryer grabitjen: “Nuk kam dyshime kush mund të jetë, nuk e di”.

Pas