InstaBIZ

Vritet brenda shtëpisë së tij reperi i njohur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 19/02/20 |
el ida

Reperi i njohur Pop Smoke, është vrarë me armë zjarri brenda banesës së tij.

Autoritetet njoftojnë se muzikanti i famshëm, emri i vërtetë të cilit është Bashar Barakah Jackson, u qëllua për vdekje gjatë një tentative grabitje në Hollywood Hills, kur dy persona të maskuar i hynë në shtëpinë e tij tejet luksoze.

Autorët e qëlluan disa herë 20-vjeçarin duke e lënë të plagosur rëndë, përpara se të largoheshin në këmbë nga vendngjarja.

Ai u transportua në spitalin Cedars-Sinai, ku u shpall zyrtarisht i vdekur, ndërsa autorët e ngjarjes janë shpallur në kërkim dhe ende nuk janë identifikuar nga autoritetet.

Postimi i fundit i reperit për 1.2 milionë ndjekësit ishte vetëm 14 orë më parë, ndaj fansat e tij janë të shokuar nga lajmi./Opinion.al

Pas