Aktualitet

Vrau vëllanë dhe kunatën, autori në gjyq: Kam bërë 7 kallëzime ndaj tyreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 01/09/22 |
Opi Nion

Ka dalë sot para gjykatës, Arsen Muskurti, autori i dyshuar i vrasjes së vëllait dhe kunatës, ngjarje e ndodhur pasditen e 30 gushtit në Tiranë.

Mësohet se ndaj tij është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg”.

Sipas News 24 në seancën e sotme ai ka thënë  para togave të zeza se: “Kam bërë shtatë kallëzime për vëllanë dhe kunatën. Armën e kam patur me leje. Kallëzimin e fundit e kam bërë ditën e vrasjes”.

Ngjarja e rëndë tronditi dy ditë më parë mbarë vendin. Arsen Muskurti ekzekutoi vëllanë dhe kunatën brenda ambienteve të agjencisë “NOOR Travel”.

Nga kamerat e sigurisë ai u fiksua duke dalë i qetë prej andej pasi kreu krimin e rëndë. Disa orë më pas u vu në pranga nga policia.

Pas