Aktualitet

Vrau vëllanë dhe kunatën, avokati i Arsen Muskurtit: U vetëdorëzua, nuk u arrestuaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 01/09/22 |
Opi Nion

Gjykata ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Arsen Muskurti, i cili akuzohet për vrasjen e vëllait dhe kunatës së tij.

Në përfundim të seancës në një dalje për mediat avokati i tij tha se Arsen Muskurti nuk ka tentuar të largohet, por u vetëdorëzua në polici dhe nuk u arrestua.

Avokati kërkoi arrest në burg 30 ditë për Arsen Muskurtin, pasi sipas tij Muskurti vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe për këtë merr mjekim.

Më ka kërkuar mua që ta dorëzoj. Unë kërkova masë sigurie 30 ditë pasi gjendja psikologjieke e tij është e jashtëzakonshme, merr mjekim. Ai ka kryer 7 kallëzime penale ndaj të ndjerit dhe të ndjerës. Kishte që nga 2018 që kishte probleme me vëllain, aty ka filluar edhe mjekimin. Nuk është arratisur, por ka dashur të dorëzohet. Arma është me leje”, u shpreh avokati mbrojtës i Arsen Muskurti.

Pas