Aktualitet

Vrasja në Tiranë,Salianji:Kërciti automatiku, qeveria nuk ka dëshirë të përballet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 13/11/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD Ervin Salianji ka reaguar lidhur me vrasjen e dy personave mbrëmjen e së shtunës në zonën e Astirit. Salianji akuzon qeverinë, ndërsa shprehet se është ortak me krimin dhe nuk ka as fuqi e as dëshirë të veprojë.

“Sot thuajse si përditshëm kërciti automatiku në orën me më shumë levizje, breshëritë e plumbave po zbrazen kudo, në mes të qyteteve, në zonat më të populluara dhe pa kursyer askënd dhe pa ju dridhur dora para askujt! Krimi është trimêruar dhe po bën kërdinë me eleminime të tipit mafioz, vrasje, grabitje, drogë, dhunë, vjedhje…  Për fat të keq siç e kemi paralajmëruar krimi pjell krim, perdorimi i bandave në zgjedhje praktikisht është dorezimi i territorrit dhe sovranitetit ne duart e tyre! Qeveria as nuk ka fuqi as nuk ka dëshirë të përballet me krimin, ata janë ortakë, ata duhen zhdukur njësoj si e keqe e madhe për çdo familje, për çdo qytetar”, shkruan Salianji./Opinion.al

 

Pas