Aktualitet

Gjenden dy automatikë në makinën e djegur, në mjetin Audi nuk kishte armë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 13/11/21 |
Opi Nion

Ende shumë detaje të pazabrdhura nga vrasja e dy të rinjve mbrëmjen e së shtunës në kryeqytet. Policia është vënë në ndjekje të autorëve, ndërsa po heton lidhur me të shkuarën me precedentë kriminalë të të dy viktimave. Sikurse mësohet objketiv i sulmit me kallashnikov ka qenë 32-vjeçari Erigers Mihasi, i njohur edhe si krahu i djathtë i Ervis Martinajt.

Mihasi dhe 26-vjeçari Armando Dumani, të dy banorë të Yrshekut ndodheshin brenda makinës tip Audi A7, në momentin që u qëlluan.

Në makinë e djegur të autorëve të dyshuar në Thumanë, janë gjetur edhe dy armë zjarri kallashnikovë. Ndërkohë në makinën e viktimave nuk janë gjetur armë./Opinion.al

Pas