Kronikë

Vrasja në Shkodër/ Viktima kishte njohje me Bajrajt, pistat ku po hetohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 10/08/20 |
Al Do

Vrasja e 38-vjeçarit, Gjin Boriçi, një ditë më parë në Shkodër mund të jetë pasojë e përplasjes së grupeve kriminale në Shkodër.

Viktima, që njihej edhe si Gjin Ndoj apo Gjin Frroku, u gjet i vdekur me dy plumba në kokë dhe një në shpatull. Policia ende nuk ka përcaktuar drejtimin se nga mund të jenë larguar autorët dhe ndërkohë ka sekuestruar kamerat në rrugën nacionale Shkodër-Tiranë, në zonën e Bushatit ku janë drejtuar autorët pas vrasjes, në zonën e Velipojës, në Lezhë dhe vende të tjera ku ka dyshime se mund të kenë lëvizur.

Burime për “News 24” bëjnë të ditur se Gjin Boriçi ka qenë shok me anëtarë të familjes Bajri, konkretisht Behar Bajrin i cili sapo ka dalë nga paraburgimi pasi janë pushuar akuzat ndaj tij.

Pista tjetër ku po hetohet është ajo e gjakmarrjes. Xhaxhai i 38-vjeçarit ka vrarë 15 vite më parë një djalë 16 vjeç.

Hetimi për këtë vrasje të rëndë po kryhet në total në 5 drejtori të policive vendore ku mendohet se mund të kenë lëvizur dhe vepruar autorët.

Pas