-U tha në Opinion

Vrasja e Mond Çekiçit, regon avokati i Lul Berishës: Nuk kanë pasur njohje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:56 - 22/03/21 |
Opi Nion

Në misionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me ekzekutimin e Edmond Koçit, i njohur ndryshe edhe si Mond Çekiçi, në qytetin  e Durrrësit.

Për vikitmën në media u publikuan informacione se Mond Çekiç ka qenë pjesë e bandës së Durrësit, dhe se kishte njohje të afërta me Lulzim Berisha.

Lidhur më këtë informacion, ka reaguar Detar Hysi, avokati i Lulzim Bershës, i cili thotë se ky i fundit nuk ka asnjë njohje me Mond Çekiçin.

“Si mbrojtës ligjor i shtetasit Lulzim Berisha, dua të sqaroj se nuk ka pasur asnjë njohje, lidhje me shtetasin e vrarë në Durrës”,-shprehet avokati i Lulzim Berishës./Opinion.al

Pas