Kronikë

Vrasja e gruas, çifti  kishte konflikte për kujdestarinë e vajzës 4-vjeçare  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:59 - 09/01/22 |
Opi Nion

Kujdestaria e vazjës së mitur 4 vjeçare duket se ka qenë arsyeja e grindjeve mes ish-bashkëshortëve në Vaun e Dejës e njëkohësisht shkak i krimit të rëndë që ndodhi pasditen e së dielës.

50-vjeçari Niko Hila, e qëlloi për vdekje ish -gruan e tij Xhuliana Topalli, pas konflikteve të vazhdueshme për shkak të kujdestarisë së vajzës. Gjithçka ka ndodhur në shtëpinë e prindërve të gruas, në fshatin Nënshat të bashkisë së Vaut të Dejës, ku dhe viktima jetonte së bashku me vajzën dhe babanë e saj të sëmurë që pas ndarjes./Opinion.al

 

Pas