Kronikë

Vrasja e Emiljano Ramazanit, gjykata lë në burg të arrestuarit babë e bir


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 30/07/20 |
Al Do

Dy persona e arrestuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit janë lënë në burg nga Gjykata e Elbasanit.

Dy ditë më parë Albert Manahasa 64-vjeç dhe Seit Manahasa 37-vjeç, babë e bir, banues në Peqin, janë vënë në prangat e policisë pasi u është gjetur e fshehur poshtë serbatorit të një makine pistoleta model 54 TT.

Seit Manahasa është pronari i servisit ku ndodhej edhe automjeti tek i cili ishte fshehur arma.

Emiljano Ramazani mbeti pre e një atentati më 20 korrik, teksa ishte në automjetin e tij./ Opinion.al

Pas