Aktualitet

Nisi ndihma për Covid, Meta: Italia, e para që na ndihmon kur kemi kriza


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 30/07/20 |
el ida

Presidenti, Ilir Meta ka falenderuar Italinë për ekipin e përbërë nga shtatë mjekë e infermierë, si dhe për 500 mijë maska kirurgjikale, që ka dërguar sot si ndihmë për Shqipërinë, me qëllimin përballimin e pasojave të COVID-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i shtetit shkruan se Italia mbetet një partner i pazëvendësueshëm strategjik, e që përherë ka qenë e para për të na ndihmuar kur kemi përjetuar kriza dhe tragjedi të mëdha.

Postimi i plotë

Falenderim dhe mirënjohje të thellë Italisë sonë të dashur për ekipin e përbërë nga shtatë mjekë e infermierë, si dhe për 500 mijë maska kirurgjikale, që ka dërguar sot si ndihmë për Shqipërinë, me qëllimin përballimin e pasojave të COVID-19.
Italia mbetet një partner i pazëvendësueshëm strategjik i Shqipërisë që përherë ka qenë e para për të na ndihmuar bujarisht sa herë kemi përjetuar kriza dhe tragjedi të mëdha!
Ky solidaritet dhe këto sakrifica do ta forcojnë edhe më shumë marrëdhënien e shkëlqyer midis dy vendeve e popujve tanë!
GRAZIE DI CUORE! 🇦🇱❤️🇮🇹

Pas