Aktualitet

SPAK transferon dosjen e komisionerëve në Gjykatën e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 30/07/20 |
Al Do

Gjykata e Posaçme e Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur moskompetencë për çështjen ndaj komisionerëve të Shijakut, pjesë e dosjes “339”

Për shkak të mungesës së “grupit të strukturuar”, dosja do t’i dërgohet Prokurorisë së Durrësit.

Megjithatë, gjykata la në fuqi masat arrest me burg për 10 nga të pandehurit, 7 u lane me arrest shtëpie dhe 3 në detyrim paraqitje.

Dy ditë më parë SPAK firmosi urdhër arrestet për komisionerët por ata tashmë do të kalojnë për gjykim Në Gjykatën e Durrësit.

Ndaj tyre rëndon akuza “Votimi më shumë se një herë ose pa u identifikuar”.

Pas