Bota

Vrasja e civilëve në Bucha, Rusia: Komplot i SHBA-së për të na fajësuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 04/04/22 |
Opi Nion

Ministria e Jashtme ruse ka reaguar përsëri lidhje me vrasjen e civilëve në Bucha të Ukrainës.

Rusia thotë se vrasja e civilëve është komplot i  SHBA-së për të fajësuar Rusinë, shkruan skynews.

“Kush janë mjeshtrat e provokimit? Sigurisht që Shtetet e Bashkuara dhe NATO,” tha zëdhënësja e ministrisë Maria Zakharova.

Ajo tha se reagimi  i menjëhershëm i Perëndimit mbi pamjet e civilëve të vdekur kishte qenë pjesë e një plani për të dëmtuar reputacionin e Rusisë.

Pas