Kronikë

Vrasja e biznesmenit në Laç, policia jep detaje, pamje nga vendi i ngjarjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:22 - 10/12/21 |
Opi Nion

Policia e Laçit ka dhënë detaje zyrtare pas vrasjes së biznesmenit Rakip (Pilot) Rroli. Sipas autoriteteve vrasja ka ndodhur në oën 08:45 dhe janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.

“Rreth orës 08:45 ,në Sanxhak, Kurbin. në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi P.Rr, i cili po udhëtonte me automjetin e tij.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton policia./Opinion.al

Pas