Kronikë

Laboratori i heroinës në Has, SPAK:Hoteli “Ador” në Rinas i kalon shtetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 10/12/21 |
Opi Nion

Hoteli “Ador”në pronësi të Admir Hoxhës, i ka kaluar shtetit. Ky hotel është një prej pronave të sekuestruara pasi i përkiste një grupi kriminal që merrej me trafik ndërkombëtar droge. Lajmi është bërë i ditur nga Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK).

SPAK njofton se kjo pronë me vlerë 5 milion euro, që ndodhet në Rinas, është konfiskuar.

 “Kjo pronë e konfiskuar me vlerë 5 (Pesë) Milion Euro i kalon shtetit shqiptar! Hoteli i përkiste një grupi kriminal të strukturuar që merrej me trafik ndërkombëtar droge”, thuhet në njoftimin e SPAK.

Ky hotel është në pronësi të shtetasi Admir Hoxha, i konsideruar si truri i laboratorit të heroinës në Has./Opinion.al

 

Pas