Kronikë

Kush është biznesmeni që u vra sot në Laç, 10 vite më parë plagosi një 22-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 10/12/21 |
Opi Nion

Rakip (Pilot) Rroli, biznesmeni i cili u qëllua për vdekje sot në La֛ç, rezulton të jetë emër i njohur për policinë. Ai ka qenë i dënuar disa vite më parë.

Mësohet se Rroli ka vuajtur dënimin në burgun e Shënkollit. Në vitin 2011 ai është përfshirë në plagosjen e një 22-vjeçari në fshatin Gjorm, ku së bashku me Petrit Sana rrahën me sende të forta të riun, duke e plagosur rëndë, pas një sherri për motive banale. Pas lirimit nga burgu ai është marrë me biznes.  Rroli kishte në pronësi një firmë për përpunimin e drurit në qytetin e Laçit.

55-vjeçari ka qenë duke udhëtuar mëngjesin e sotëm me mjetin e tij dhe ka rënë pre e atentatit ne vendin e quajtur Sanxhak.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 08:45 të mëngjesit të së premtes, në rrethana ende të paqarta./Opinion.al

Pas