Kronikë

Vrasja e 37-vjeçares shqiptare në Itali, arrestohet autori i krimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 26/05/22 |
Opi Nion

Policia italiane ka arrestuar autorin e vrasjes së 37-vjeçares Bunilda Hallës, e cila u godit me thikë në mes të rrugës në Itali.

Ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e djeshme në Vittoria, ku 37-vjeçarja humbi jetën pasi u godit disa herë me thikë nga një person.

Sot mediat italiane raportojnë se falë pamjeve të kamerave të sigurisë është bërë edhe identifikimi i autorit të krimit. Mësohet se burri, autori i dyshuar i krimit, e ka pranuar vrasjen.

I akuzuari për vrasjen me thikë dje në Vittoria të Raguzës, Brunilda Halla, u ndalua nga karabinierët. Burri u identifikua falë kamerave të sigurisë, u gjurmua dhe u dërgua në kazermë.

Urdhri i arrestit është lëshuar gjatë natës. Ndërsa ende nuk dihen ende shkaqet që e kanë shtyrë autorin e krimit të godasë për vdekej me thikë 37-vjeçaren./Opinion.al

Pas