Aktualitet

Finalja e Conference League, reagon Çuçi: Historia u shkrua në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 26/05/22 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar një ditë pas finales së Conference League, e cila u zhvillua në “Air Albania”, në Tiranë.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Çuçi shkruan se historia u shkua në Tiranë, ndërsa falënderon efektivët e Policisë së Shtetit për mbarëvajtjen e evenimentit.

Sipas ministrit, Shqipëria demonstroi në sytë e mbarë botës që i ka të gjitha kapacitetet për të mirëpritur e menaxhuar një event të përmasave të tilla.

Historia u shkrua në Tiranë. Finalja e madhe shkoi më së miri dhe Shqipëria demonstroi në sytë e mbarë botës që i ka të gjitha kapacitetet për të mirëpritur e menaxhuar një event të përmasave të tilla. Një falënderim të veçantë kam për punonjësit e Policisë së Shtetit, që falë profesionalizmit dhe përkushtimit të tyre të jashtëzakonshëm garantuan mbarëvajtjen e gjithçkaje: nga mbërritja e mijëra tifozëve në pikat kufitare, shoqërimi i tyre drejt stadiumit, grumbullimet në zonat e dedikuara dhe deri te përcjellja për t’u rikthyer sërish në vendet e tyre. Çfarë ndodhi dje ishte një ushtrim kuptimplotë i angazhimit tuaj të përbashkët si asnjëherë më parë për të cilin keni mirënjohjen e pakufishme të të gjithëve”,-shkruan Çuçi në reagimin e tij./Opinion.al

Pas