Aktualitet

Votoi kundër Çuçit dhe Ekonomit/Kodheli: Jam në moshë, kam nevojë për syze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 17/12/20 |
Semiljana Azizi

Ditën e sotme në Kuvend është votuar emërimi i dy ministrave të rinj, Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi, me 97 vota pro dhe 4 kundër.

Ajo që u vu re ishte vota kundër e Mimi Kodhelit.

Nëpërmjet një tefefonate në “Open”, Mimi Kodheli është shprehur se ky ishte një lapsus, e sipas saj, mosha i ka bërë të nevojshme përdorimin e syzeve optike.

Kodheli është shprehur se do të kishte votuar me të dyja duart për emrat e ministave të rinj.

Ka qenë në një lapsus, jam në një moshë që kam nevojë për syze, dhe në atë moment nuk i kam pasur syzet ndaj ndodhi ky lapsus. Për të dy personat do kisha ngritur të dyja duart për detyrën që morën. Milvën madje e kam shoqe fëmijërie”, tha Kodheli.

Ndërkaq i ftuar në “Open” ka qënë dhe kreu i grupit parlamentar Balla, i cili teksa u shpreh se nëse ky veprim i Kodhelit është një shenjë përçarje në PS, Taulant Balla e mohoi.

Ai u shpreh se ky ishte një lapsus dhe nuk ka asnjë përçarje brenda Partisë Socialiste./Opinion.al

(Kliko këtu për të parë se si kanë votuar deputetët ditën e sotme për 2 ministrat e rinj)

Pas