Kronikë

Vodhën para dhe bizhuteri, shqiptari humb jetën gjatë ndjekjes së policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 14/10/18 |
b.f

Një shqiptar humbi jetën mbrëmjen e djeshme në Rivolta d’Adda, ndërsa dy të tjerë u plagosën ndërsa po përpiqeshin ti shpëtonin policisë.

Sipas policisë italiane, tre shqiptarët po udhëtonin me një BMË të vjedhur.

Ata po e drejtonin makinën me një shpejtësi tej normave të lejuara.

Gjatë ndjekjes makina humbi kontrollin duke dalë nga rruga, për tu përmbysur disa herë në një fushë

Një nga shqiptarët humbi jetën në vendngjarje.

Policia italiane e identifikoi atë si një 31 vjeçar me inicialet A. K.

Dy shqiptarët e tjerë u dërguan në gjendje të rëndë në spital.

Nga kontrolli në makinë, iu gjetën para dhe bizhuteri.

Policia tha se ata po largoheshin me shpejtësi pasi kishin kryer grabitje të banesave në zonë.

Pas