-Jetë dhe Stil

Video/ Njihuni me “arrëthyesin” e botës reale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:28 - 14/10/18 |
b.f

Përralla e arrëthyesit është një nga përrallat më të famshme në botë. Megjithatë, ishte asgjë më tepër se një përrallë, deri sa një i ri vendosi ta bënte realitet. Mohammad Rashid Naseem mund të quhet pa frikë “arrëthyesi” i botës reale. Ai është 32 vjeç, dhe është një pakistanez nga Karachi. Naseem ka ndërmarrë një sfidë. Në këtë sfidë, ai duhet të thyejë sa më shumë arra të jetë e mundur brenda një minuti. 32 vjeçari arriti të thyejë 243 arra në një minutë, me vetëm një goditje me kokë. Në video shihet se Mohammad është gjakosur ndërsa kryen sfidën, por ai është i vendosur ta çojë deri në fund. Pakistanezi arriti të bëhej pjesë e librit të rekordeve Guinness./Opinion.al

Për më tepër, shihni videon:

Pas