Kronikë

Vlorë/ Shpërthim tritoli në një makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 03/01/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme një sasi eksplozivi ka shpërthyer në një automjet në Vlorë, në lagjen “Hajro Çakëri”.

Sipas informacioneve, nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Mësohet se automjeti qëndronte i parkuar prej disa kohësh dhe nuk ishte në lëvizje. Tritoli ishte vendosur në pjesën e përparme të makinës.

Ndërkohë, në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./Opinion.al

Pas