Kronikë

Qëllohet me armë zjarri 34-vjeçari në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 03/01/22 |
Opi Nion

Një person është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Lezhë. I plagosuri është identifikuar me inicialet V.P, 34 vjeç, banues në Sanxhak të Kurbinit.

Deri më tani janë ende të paqarta rrethanat e ngjarjes, ndërsa 34-vjeçari është transportuar drejt Tiranës për ndërhyrje më të specializuar mjekësore.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor po vazhdojnë kontrollet intensive, këqyrjen e kamerave , identifikimin e  personave të cilët mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Janë ngritur pika kontrolli  në të gjitha hyrje-dalje të qarkut Lezhë dhe në bashkëpunim me DVP Shkodër punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Pas