Kronikë

Vlorë/ Digjet makina e shefit të paraburgimit (EMRI)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 27/11/20 |
Opi Nion

Policia e Vlorës njofton se një automjeti i është flaka në orët e para të mëngjesit të kësaj të premte. Mësohet se makina tip “Nissan”, është në pronësi të shefit të policisë të Paraburgimit në Vlorë, Feim Alisinani.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Hajro Çakërri”, aty ku dhe banon shefi i paraburgimit Feim Alisinani.

Dyshohet se ngjarja ka qenë e qëllimshme. Autorët kanë qënë të maskuar me maska dhe kapele dhe pasi kanë thyer xhamat e përparmë të mjetit me targë AA 091 NB, e kanë spërkatur me benzinë dhe i kanë vënë flakët.

Më datë 27.11.2020, rreth orës 01:00, në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht automjeti i markës “Nissan”, në pronësi të shtetasit F. S.”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas