Kronikë

Emri/ Vritet me armë zjarri 22-vjeçari në Bulqizë, detaje nga policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 27/11/20 |
Opi Nion

Policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Bulqizës, ku një 22-vjeçar humbi jetën.

Sipas uniformave blu, dyshohet se viktima i identifikuar si shtetasi Elidon Basha është qëlluar me armë gjahu aksidentalisht nga shoku i tij, 27-vjeçari me inicialet K.K.

Autoritetet njoftojnë se 27-vjeçari është shoqëruar në Komisariat për t’u marrë në pyetje lidhur me ngjarjen.

“Rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme, në një kodër të fshatit Fushë Bulqizë, shtetasi K. K., së bashku me shtetasin E. B., në rrugën Fushë Bulqizë – Kodër Dane, dyshohet se kanë qenë duke gjuajtur me armë gjahu çifte. Dyshohet se nga pakujdesia shtetasi K. K. ka plagosur shokun e vet, shtetasin E. B., 22 vjeç, i cili ka humbur jetën rrugës për në spitalin e Tiranës” njofton policia.

Gjithashtu policia informon se u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale arma e gjahut, një elektrik dore, motomjeti me të cilin këta shtetas kishin shkuar për gjueti dhe sende të tjera të vlefshme që do t’i shërbejnë zbardhjes së ngjarjes./Opinion.al

Pas