Rajoni

Vjosa Osmani pozitive me koronavirus, tregon si u infektua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:51 - 17/11/20 |
Opi Nion

Kryetarja e Parlamentit dhe njëkohësisht Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar nga vetë Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale. Ajo shkruan se është infektuar me COVID-19 pasi kishte pasur kontakt me disa të afërm që më herët kishin rezultuar pozitivë.

Gjithashtu, Osmani bën me dije se në dy javët e ardhshme do të punojë nga shtëpia, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve për kujdes maksimal.

Postimi nga Vjosa Osmani:

Të nderuar qytetarë!

Pasi disa të afërm me të cilët kisha kontakt rezultuan pozitivë në testin për Covid-19, u testova në IKSHKP dhe pak më parë u njoftova se edhe unë kam rezultuar pozitiv.

Në dy javët e ardhshme do të punoj nga shtëpia, duke u kujdesur që secili dokument a vendim që kërkon shqyrtim e vendimmarrje dhe që lidhet me përgjegjësitë e mia në të dy funksionet shtetërore që i ushtroj, të trajtohet në kohë. Po ashtu, një numër takimesh do t’i vazhdoj nëpërmjet platformave elektronike.

Përkundër kujdesit maksimal, po shihet që këto ditë virusi është kudo, më i përhapur se kurrë më parë, njëjtë i rrezikshëm si çdoherë. Prandaj, uroj që ta tejkalojmë këtë sfidë bashkërisht, duke mos e injoruar rrezikun nga virusi dhe kujdesin që duhet treguar. Mirëmbetshi e shëndet të gjithëve!/ Opinion.al

Pas