Bota

Kryeministri britanik rezulon negativ por do të vazhdojë vetë-izolimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:43 - 17/11/20 |
Al Do

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit por do të vijojë të qëndrojë i izoluar sipas njoftimit të zyrës së tij.

Johnson është vetëizoluar pasi një deputet që ai priti në kryeministri të enjten e kaluar, rezultoi i infetkuar me COVID-19.

Kryeministri bëri një test dje dhe doli negativ por ai, në përputhje me rregullat për vetë-izolim, do të vazhdojë të vetë-izolohet,” tha zëdhënësi zyrtar i kryeministrit.

Kujtojmë se Johnson është infektuar më parë nga koronavirusi. Ai njoftoi se u prek më 26 mars dhe më pas u shtrua në spital ku u trajtua në njësinë e kujdesit intensiv për disa ditë deri sa u shërua nga COVID-19. /Opinion.al

Pas