-U tha në Opinion

Viktima dhe autori i vrasjes u takuan në mëngjes, deklarata e avokatit


               Publikuar në : 23:41 - 05/05/20 |
Opi Nion

Në ditën e ngjarjes, Besmir Haxhia,  njëri nga viktimat e atentatit të 27 Prillit në Durrës, është takuar me Altin Ndocin, i akuzuar si autor i vrasjes.

Është ky fakti që ka bërë të ditur në emisionin “Opinion” avokati i Altin Ndocit, i cili tha se mes dy familjeve ka raporte të mira dhe se i mbrojturi prej tij ishte i shokuar nga kjo akuzë.

“Në ditën e ngjarjes, Besmir Haxhia,  (njëri nga viktimat) është takuar me të mbrojturin prej meje në mëngjes dhe ky është fakt dhe ti duhet ta dish dhe nëse nuk e di mësoje. Sepse ka vajtur për të marr gruan në Gramsh dhe është ndalur në shtëpinë e të mbrojturit prej meje. Imagjino  të jesh në një takim miqësor dhe shoqëror dhe më pas të vritesh”, tha Vishaj. Njëkohësisht avokati ka mohuar argumentin e dhënë në studion nga gazetarët, se të dyja familjet janë marr nga mbrojtje nga policia, duke quajtur këtë të pavërtetë, ndërsa tha që familjet janë në raporte miqësore. “Bashkëshortja e të mbrojturit prej meje flet lirisht me bashkëshorten e viktimës”, tha Vishaj./Opinion.al

 

 

 

Pas