Te Fundit

Vijon procesi/ Vaksinohen 549 mjekë, infermierë dhe epidemiologë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:28 - 21/01/21 |
Semiljana Azizi

Vijon procesi i vaksinimit edhe këtë të enjte i mjekëve të urgjencave kryesore në Tiranë.

Deri më tani njoftohet se asnjë mjek nuk e ka refuzuar vaksinën, shkruan TvKlan, por ka patur raste kur vetë ata nuk janë lejuar ta bëjnë për disa arsye.

Ndërkaq, bëhet me dije se procesi i vaksinimit për bluzat e bardha, i cili po kryehet në ambientet e stadiumit “Air Albania”,  do të vijoj, e pas tyre është njoftuar se vaksinën do ta marrin të moshuarit mbi 75-vjeç. ISHP bën me dije se po vijojnë sipas planifikimeve duke mbajtur në konsideratë dozën e dytë për personat që kanë marrë tashmë të parën.

Pak ditë më parë është miratuar në Kuvend edhe kontrata e cila është klasifikuar si “sekret tregtar” mes vendit tonë edhe kompanisë Pfizer, e cila do të sjellë në Shqipëri rreh 500 mijë doza vaksine./Opinion. al

Pas