Aktualitet

VIDEO/Policia dhunon tifozët Kuq e Zi në miqësoren me Gjerogjinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 17/11/15 |
b.f
Miqësorja ndaj Gjeorgjisë, e fundit për kombëtaren tonë në stadiumin kombëtar Qemal Stafa, kaloi në plan të dytë për një moment, për shkak të incidenteve, brenda dhe jashtë stadiumit.
Grupimi më i madh i tifozëve, “Tifozat Kuqezi” mbuloi në fillimin e ndeshjes një pjesë të fushës me flakadanë, një aksion në shenjë proteste ndaj FSHF-së për mënyrën sesi, sipas tyre, ishin përzgjedhur tifozët për ndeshjen Shqipëri–Serbi.
Tifozët pretendonin të shpalosnin edhe një banderolë të madhe me Ballist Morinën, çka ju është ndaluar përpara takimit.
Por ajo që nisi si protestë brenda në stadium, degjeneroi në incidente të dhunshme menjëherë jashtë tij. Ndërsa grupet e tifozëve lanë ndeshjen në shenjë proteste, ata janë përballur me forca të shumta policie.
Siç shihet edhe nga pamjet filmike amatore, pavarësisht arsyeve, forcat e policisë kanë ushtruar dhunë në disa raste në mënyrë të pashpjegueshme ndaj tifozëve, edhe pse pamjet nuk tregojnë se sjellja e tifozeve meritonte një reagim të tillë ekstrem./Tch/

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas