Aktualitet

Merkel në stadiumin ku u vendos alarmi për bombë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:59 - 17/11/15 |
b.f

 

Jo më shumë se 30 minuta nmë parë në stadiumin e Hanoverit u anulua ndeshja miqësore Gjermani- Holandë, pas një pakoje të dyshimtë në afërsi të tij dhe një alarmi për bombë.

I gjithë stadiumi u evakuua, ndërsa mësohet se në tribunën VIP ka qenë e pranishme edhe kancelarja Gjermane Angela Mekel.

Edhe pse Gjermania nuk ka qenë ndër vendet e kërcënuara ndjeshem nga terroristët së fundi, alarmi ka angazhuar forcat e policisë, vecanërisht pas lajmit të arrestimit të 5 terroristëve sot në shtetin gjerman.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas