Aktualitet

Cfare zbuloi policia në Paris? Shiringa, tuba plastikë dhe një Reno e zezëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 17/11/15 |
b.f

Teksa vazhdojnë kërkimet për të gjithë autorët e masakrës së Parisit, policia franceze nuk po lë gur pa kthyer.

Pas investigimeve të ngjarjes së të premtes, ata kanë gjetur edhe një makinë tjetër, një Renault të zezë, me dokumenta belge.

Por historia nuk mbarojn këtu. Kamikazi , ish-shoferi autobuzi  Samy Amimour, 28 vjec kishte qenë nën hetim që nga viti 2012, si i dyshuar për terrorizëm .

Revista franceze  Le Point tregon se i arratisuri Salah Abdeslam, kishte rezervuar dy dhoma në hotelin Alfortville. Aty policia ka gjetur gjithashtu shiringa dhe tuba plastikë, gjë që con në dyshimin se i arratisuri mund të jetë plagosur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas