Kryesore

Videoja intime e policit, Petrit Vasili kërkon dorëheqjen e Lleshajt


               Publikuar në : 17:51 - 11/02/19 |
el ida

Në 29 tetor të vitit 2018 Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dha intervistën e tij të parë në emisionin Opinion si njeriu që do të pasonte Fatmir Xhafaj. Ai u shpreh se publiku nuk do ta shihte atë në media shpesh, por do ta shihte te fytyra e policëve.

“Kur mos të më shihni mua shpesh, do më shihni tek fytyra e policëve. Shihni ata, si të jenë ata, ai jam unë. Në qoftë se do i shihni policët me krimin, dijeni që jam unë me krimin. Në qoftë se i shihni policët e dehur, dijeni se po pi unë. Në qoftë se i shihni policët e pasjellshëm, do dini që po sillem unë. Ata do të jenë fytyra jonë.”

Pse e vonon doreheqjen Lleshaj??Shiheni ne video se si i merr persiper vete pergjegjesite ministri i brendeshem Lleshaj.Me siguri do ta kete dhene doreheqjen pas ngjarjes se fundit te turpshme te policise ne Malesine e Madhe.Ja shiheni vete ç'ka thene i intervistuar nga Fevziu:

Posted by Petrit Vasili on Monday, 11 February 2019

Kështu u shpreh Lleshaj në emisionin Opinion, dhe pikërisht këtë pjesë të fjalës së tij kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ia ka bashkëngjitur videos së turpshme të policit në Malësinë e Madhe.

“Pse po e vonon dorëheqjen Lleshaj?” shkruan Vasili në Facebook. Ai shton se ministri i ka marrë vetë përsipër përgjegjësitë, dhe për këtë “me siguri do ta ketë dhënë dorëheqjen pas ngjarjes së fundit”./E.L

Pas