Aktualitet

Video/Zjarri në pallat, momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë fëmijënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 17/11/21 |
el ida

 

Një fëmijë ka arritur të shpëtohet fatmirësisht pa pasoja, pas zjarrit që ra në një apartament në zonën e Freskut. I mituri duket se ka qenë në një gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak të tymit të përhapur në të gjithë pallatin, por ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë që ai të shpëtohet duke u dërguar në spital ku ndodhet jashtë çdo rreziku për jetën.

Mësohet se brenda pallatit ka akoma banorë, të cilët janë larg vatrës së zjarrit, dhe me ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse po nxirren nga banesat e tyre nëpërmjet shkallëve të zjarrfikësve.

Sipas dyshimeve të para shkak i zjarrit në banesë ka qenë një pajisje ngrohëse./Opinion.al

Pas