InstaBIZ

Video/Ftoi fansin në skenë dhe i urinoi në fytyrë, këngëtarja kërkon ndjesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 17/11/21 |
el ida

Sophia Urista, këngëtarja kryesore e grupit rock të ndikuar nga metali Brass Against, urinoi në fytyrën e një fansi gjatë një shfaqjeje live më 11 nëntor 2021, në Festivalin “Welcome to Rockville” në Daytona Beach, Florida.

Një fans u vu në dispozicion të ngjitej në skenë dhe të shtrihej në tokë, duke pranuar të përfshihej në gjestin e këngëtares. Dy ditë pas, grupi u kërkoi falje spektatorëve të pranishëm dhe fansave.

Më 13 nëntor, grupi Brass Against postoi në Twitter fjalët e mëposhtme: “Kemi kaluar një kohë të mirë mbrëmë. Sophia u rrëmbye. Nuk është diçka që ne e prisnim dhe nuk është diçka që do ta shihni përsëri në shfaqjet tona”. Por kritikat në rrjet nuk janë qetësuar, përkundrazi.

Pak orë më parë Sophia Urista ka dashur të ndërhyjë personalisht në debat, duke postuar në rrjetet sociale personale një mesazh të gjatë në të cilin justifikohet dhe në të cilin u kërkon ndjesë të përzemërt atyre që janë ndjerë të ofenduar dhe të tronditur nga ai gjest.

“Përshëndetje të gjithëve. Dua të flas për performancën time në festivalin e metaleve Rockville në Daytona. Gjithmonë kam vendosur kufij në muzikë dhe në skenë. Atë natë unë shkova shumë larg. Unë e dua familjen time, grupin dhe fansat më shumë se çdo gjë tjetër dhe e di që disa janë ndjerë të lënduar dhe të ofenduar nga ajo që kam bërë. Unë u kërkoj falje të gjithëve dhe dua që ta dinë se nuk e kam bërë atë gjest për t’i lënduar. Unë nuk jam një artiste e përkushtuar ndaj gjesteve tronditëse. Unë gjithmonë dua të vendos muzikën në vend të parë. I jam mirënjohëse të gjithë atyre që vazhduan të më duan dhe të më mbështesin”, janë fjalët që Sophia Urista ka postuar në një imazh të shpërndarë në rrjetet e saj sociale./Opinion.al

 

Pas