Bota

Më shumë se 10 mijë infektime, Italia i kthehet shifrave të Majit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 17/11/21 |
el ida

Me 10,172 raste pozitive, shifrat e pandemisë e kthejnë Italinë disa muaj pas. Hera e fundit që u tejkalua pragu prej 10 mijë rastesh ishte më 8 maj, kur u regjistruan 10176 raste dhe viktima ishin 224 (sot janë 72).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, 127,085 janë aktualisht pozitivë me Covid në Itali që do të thotë  3,689 më shumë në 24 orët e fundit. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,883,242, ndërsa vdekjet 132,965.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, janë 537.765 tampone molekulare dhe antigjenike për koronavirusin të kryera në 24 orët e fundit në Itali. Norma e pozitivitetit është 1.9%, nga 1.1% që ishte dje./Opinion.al

Pas