Aktualitet

Video/ U ndalua për kontroll, në Audi 26-vjeçarit i gjendet…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 20/09/21 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme pasi po udhëtonte me armë zjarri me vete.

Bëhet me dije se Eraldo Vora nga Shijaku u ndalua për kontroll nga uniformat blu. Gjatë kontrollit në makinën e tij tip Audi efektivët e policisë gjetën një pistoletë me 10 fishekë.

Në vijim të kontrollit në banesën e tij, shërbimet e policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 14 gram lëndë narkotike e dyshuar kokainë, 1 peshore elektronike, një shkop metalik dhe sende të tjera të kundërligjshëm. G

Gjithashtu, në banesën e këtij shtetasi u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

I riu akuzohet për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Pas