Aktualitet

VIDEO/ “U frymëzova nga babai”, betohet Gledis Nano: Do të çojmë përpara reformat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 07/10/21 |
Opi Nion

Geldis Nano është betuar si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

Ai ka thënë se policinë e ka sheh si një pasion të tij të trashëguar nga babai që e kishte polic dhe jo si një detyrë karriere.

Gledis Nano vijoi fjalën e tij duke thënë se kërkon bashkëpunim të fortë me qytetarët si dhe theksoi se do të çojë përpara reformat e nisura.

Besimi i detyrës më ngarkon për të qenë në shërbim të qytetarëve. I shpreh falënderim  kryeministrit dhe Ministrit për detyrën e re. Nuk ishte një zgjedhje karriere por pasioni i frymëzuar nga babai im. Në këto dy dekada kam kuptuar se ky institucion është një pjesë kryesore që kërkon përkushtim të lartë. Sfidat janë të shumëfishta. Puna e arritur nga Veliu duhet të çohet përpara. Do bëjmë maksimumin për ti arritur. Kërkoj prej tyre ta konsiderojnë organizatën tonë si një partner që bashkëpunim qytetar polici të zbatohet sa më shumë. Synojmë një polici më të trajnuar në kapacitet të shtuara. Bazuar në meritokraci çka do e rendiste policinë cilësisht krah policisë europiane. Synojmë rritjen e aftësimeve operacionale dhe profesionale. Në ditën e parë i uroj çdo kolegu suksese. Jemi betuar në ditën që kemi marrë detyrën kërkoj angazhim maksimal sipas betimit që kemi bërë.”, tha ai./Opinion.al

Pas