Politikë

VIDEO/ “Tregoja se ku fluturon”, Bardhi i përgjigjet Ramës për mësuesit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:29 - 07/09/20 |
Al Do

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, iu përgjigj deklaratave të kryeministrit Rama i cili tha se gjatë qeverisjes së tij shkollat dhe mësuesit u hoqën nga kthetrat e politikës.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, Bardhi risjell në vëmendje pjesë nga përgjimet e dosjes 184, kur deputetët kërcënojnë mësuesit për të votuar PS ose largohen nga puna.

Edi Rama i ka keqpërdorur mësuesit për pushtetin e tij personal. Dosja akoma e pahetuar 184 tregon se ai është inkuizitor i mësuesve dhe përgjegjës për shndërrimin e shkollove në celula të partisë në pushtet. Faktet në video janë më domethënëse se çdo gënjeshtër e Edi Ramës”, shprehet Bardhi.

Pas