Sport

VIDEO/ Tifozët e Lazio-s, banderolë mbështetesë në Olimpico: Forca Hysaj!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:28 - 21/07/21 |
Opi Nion

Duket se më në fund ka paqe mes tifozëve të Lazios dhe futbollistit të Kombëtares Shqiptare Elseid Hysaj.

Mediat italiane këtë të mërkurë shkruajnë se disa tifozë të Lazio-s kanë shkruar një banderolë mbështetëse për futbollistin shqiptar.

“Daje Hysaj’, ose ‘Forca Hysaj’ është shkruar në banderolën e tyre në shenjë mbështetjeje për futbollistin, pas prezantimit të tij me këngën “Bella Ciao” .

Në këtë formë tifozët e Lazio-s tregojnë se qëllimi i futbollistit nuk kishte lidhje me ideologjitë politike.

Disa nga tifozët e Lacios mbështetës të ekstremit të djathtë, nuk kanë pëlqyer këtë veprim të lojtarit të kombëtares shqiptare, duke e kritikuar e madje kanë arritur deri në kërcënime./Opinion.al

 

Pas