Aktualitet

“Jeni mishngrënës të lindur”,Rama batuta me biznesmenin, i bën një premtim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 21/07/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga drejtoresha e AZHBR-së, Frida Krifca, ka inspektuar këtë të mërkurë tre fabrika të reja në zonën e Vorës dhe të Kasharit.

Rama ka premtuar se do t’i ndihmojë sipërmarrësit duke hapur rrugën e tregut në Lindjen e Mesme.

Por gjatë bashkëbisedimit nuk kanë munguar batutat e kryeministrit me një nga biznesmenët. Teksa biznesmeni i tha se iu kanë arrdhur informacione nga Dubai se e kërkojnë mishin e eksportuar nga Shqipëria, kreu i qeversë tha me humor: “Ju jeni mishngrënës të lindur”.

Rama: Gjëja tjetër që ne mund t’ju ndihmojmë është që t’ju hapim rrugën e tregut në Lindjen e Mesme.

Sipërmarrësi: Është një synim, se ne jemi njohur me tregun. Na kanë ardhur informacion nga Dubai. E kërkojnë shumë mishin edhe në origjinën e kemi nga Tepelena.

Rama: Ju jeni mishngrënës të lindur, por çështja është që gjithë zinxhiri tani këputet, sepse këtu nuk ka akoma standarde të tilla. Në momentin që vijnë këtu dhe shikojnë dhe marrin garancinë, dmth çfarë paguajnë do marrin./Opinion.al

 

 

Pas