Bota

Video/ “Thuajini jo Putinit”, qindra qytetarë të Kievit dalin në rrugëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 12/02/22 |
Opi Nion

“Thuajini jo Putinit”, “Ukraina do të rezistojë”. Me pankarta në duar dhe thirrje për unitet, qindra qytetarë janë shfaqur këtë paradite në rrugët e Kievit, ndërsa situata përballë Rusisë duket se po përshkallëzon.

Ndërsa në bisedën mes Ministrit të Jashtëm Lavrov dhe Sekretarit Blinken, ky i fundit ka kërkuar një ulje të tensioneve duke lënë të hapur derën diplomatike. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë cituar burimet e tyre sekrete, sipas të cilave brenda javës së ardhshme Rusia do të sulmojë.

Ministria e Jashtme ruse, reagoi ndaj këtyre deklaratave duke u shprehur se anglo-amerikanët duan një luftë./Opinion.al

 

Pas