Bota

Video/Kriza në Ukrainë, Rusia dhe Bjellorusia testojnë hedhjen e predhaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:56 - 12/02/22 |
Opi Nion

Imazhet e publikuara nga Ministria Ruse e Mbrojtjes tregojnë një stërvitje të përbashkët ushtarake ruso-bjelloruse në kampin stërvitor Osipovichiisky në Bjellorusi, në të cilën raketahedhës të shumtë janë duke lëshuar predha.

Manovrat vijnë në një kohë të tensionit të rritur ushtarak, pasi vendet perëndimore i frikësohen një pushtimi të Ukrainës, me dhjetëra mijëra trupa ruse të dislokuara në kufirin ukrainas./Opinion.al

 

 

Pas